A fájdalmas közösülések hátterében legtöbbször pszichés, vagyis lelki eredetű problémák állhatnak. Az okok igen szerteágazók lehetnek úgy, mint egy előző, nem túl szerencsés kapcsolat, vagy az elégtelen petting, esetleg a partner nem tud teljesen kikapcsolni, amit fájdalommal jelez, és még számtalan egyéb ok lehet a háttérben.
Dr. Rusz Edit szexológus szakértőnkhöz gyakran érkeznek a témával kapcsolatos levelek. Egyik olvasónk problémája az, hogy barátnőjével ugyan eljutottak a szeretkezéshez, de nem teljesen, mert a lánynak fájdalmat okoznak az együttlétek. „Beszélgettünk erről a problémáról és kiderült, hogy a korábbi pasijával még a csúcsra sem jutottak el. Illetve eljutottak, de nem egyszerre. Felváltva elégítették ki egymást.”
Míg másik olvasónk arról panaszkodik, hogy: „kb. 5 hónapos terhes voltam, amikor egyszer csak nagyon elkezdett fájni a behatolás. Azóta is fáj, sőt, már annyira, hogy nem is tudunk szeretkezni. Igazából nem is igazán kívánom a szexet.”
A szexológus szerint a fájdalom mindig tiltakozást jelent valami ellen és idővel ez a fájdalomérzet reflexként rögzülhet a tudatban. Ezt a reflexet azonban ki lehet "cselezni".
Szakértőnk elmondta, hogy a legfontosabb a fokozatosság elve, kijátszani az éber tudatot, hogy a gátlás – a fájdalom – ne indulhasson be. A férfi legyen kiszámíthatatlan az előjátékban, csináljon utat a behatolás előtt, az aktus közben fokozatosan hatoljon beljebb, hogy a nőnek legyen ideje megfelelő izgalmi állapotba kerülni, és csak ekkor kerüljön sor az aktusra. Figyelni kell a pozitúrákra, és azokat kell előnyben részesíteni, melyek a legtöbb élvezetet adják. Sokan nincsenek vele tisztában, de általában nem a méret függvényében jelentkezik a fájdalom. A hüvely képes kitágulni a pénisz méretének megfelelően, hacsak nem nagyon szélsőséges méretekben gondolkodunk.
blikk.hu
2009.01.21. 02:38